Hopa TSO Başkanı Üyemiz Osman Akyürek’in Acı Günü

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve aynı zamanda Artvin SMMMO üyesi olan Osman Akyürek’in trafik kazasında vefat eden anne ve babası gözyaşları arasında toprağa verildi. 27 Ağustos 2016 Cumartesi günü Artvin Ormanlı Köyü yakınlarında geçirdikleri kazada vefat eden Hüseyin ve Hanife Akyürek için Artvin Ormanlı Köyü’nde cenaze merasimi düzenlendi.
 
Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek’in, kazada ölen anne ve babası defnedildiler. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek ve Sarp Sınır Kapısı’nda esnaf olan Cengiz Akyürek ile diğer kardeşler büyük bir acı yaşadılar. Artvin’de yaşanan trafik kazasında vefat eden Hüseyin ve Hanife Akyürek’i son yolculuğuna uğurlamak için Artvin’in iş, siyaset ve bürokrasi dünyasının önemli simaları ile yüzlerce vatandaş hazır bulundular. Ormanlı Köyü Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazına Artvin Vali Yardımcısı Önder Coşğun,  Artvin Milletvekilleri İsrafil Kışla ve Uğur Bayraktutan, Belediye Başkan Vekili Erkan Yazan, AK Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Artvin Eski Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu, Ak Parti Hopa ilçe Baskanı İlyas Güven, Hopaport Genel Müdürü Meriç Burçin Özer, Arhavi TSO Başkani Atif Kesim, Hopa TSO Meclis Başkanı Reşat Aydın, Artvin İşadamları Derneği Başkanı Seçim Altunkaya, Arhavi Eski Belediye Başkan Musa Ulutaş, Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Avtandil Mikatsadze’nin yanı sıra Artvin’de iş, siyaset ve bürokrasi dünyasının bir çok önemli simasının hazır bulunduğu cenaze namazı öncesinde Osman Akyürek ve ailenin diğer mensupları taziyeleri kabul ettiler. Osman Akyürek’in oldukça bitkin göründüğü cenaze namazının ardından Hüseyin ve Hanife Akyürek, Ormanlı Köyü mezarlığına defin edildiler.
 
Kaza Nasıl Olmuştu?
Artvin’in Borçka Karayolu Bölge Trafik İstasyonu’nun tam karşısında geniş bir alanda Hüseyin Akyürek’in kullandığı araç henüz tam nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı düz bir şekilde seyrederek uçurumdan aşağıya yuvarlandı. Yaklaşık 70 metre aşağıya yuvarlanan aracın içerisinde bulunan Hüseyin Akyürek ve eşi Hanife Akyürek, olay yerinde hayatlarını kaybettiler. Kaza yerine gelen trafik ekipleri ve acil müdahale ekiplerinin müdahalelerine rağmen kurtarılamayan Hüseyin ve Hanife Akyürek’in cansız bedenleri kurtarma ekiplerinin yardımlarıyla çıkarılarak Artvin Devlet Hastanesi morguna kaldırıldılar.
 
Kaynak: www.08olay.com
Araç çubuğuna atla