TÜRMOBKart Hakkında Önemli Duyuru

TÜRMOB tarafından yürütülen TÜRMOBKart projesinde gerekli teknik çalışmalar tamamlanmış olup, Aday Meslek Mensuplarımıza kimlik belgeleri verilecektir. Kimlik belgelerinin herhangi bir yanlışlığa mahal vermeden basılabilmesi için, bu belge üzerinde yer alacak bilgilerin güncel olması büyük önem taşımaktadır.
Bu kapsamda, kartlar basılmadan evvel aday meslek mensuplarımızca TÜRMOB Kart Aday Meslek Mensubu Kimlik Kartı Ön Başvuru sistemi ( http://turmobkart.tesmer.org.tr ) üzerinden bilgi ve fotoğraf güncellemesi yapılması gerekmektedir. 01/01/2018 tarihine kadar bilgilerini güncellemeyen meslek mensuplarının ve aday meslek mensuplarının kimlik belgeleri, mevcut bilgiler ve fotoğraflar esas alınarak basılacaktır.
Kimlik belgeleri bir sefere mahsus Birlik tarafından ücretsiz basılacaktır. Basılan kartta yer alan bilgilerin hatalı, yanlış veya eksik olduğu durumlarda, yeni kart ücret karşılığı basılacaktır.
Aday Meslek Mensubu Kimlik Kartı Başvuru için Oda Yetkilisi Yardım Kılavuzu, biyometrik fotoğraf kullanım kılavuzu, Aday Meslek Mensubu Kimlik Kartı Güncelleme Dilekçesi ve aday meslek mensubu kimlik belgesi başvuru yardım kılavuzuna aşağıdaki bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Aday Meslek Mensubu Kimlik Kartı Başvuru için Oda Yetkilisi Yardım Kılavuzu

Biyometrik fotoğraf kullanım kılavuzu

Aday Meslek Mensubu Kimlik Kartı Güncelleme Dilekçesi

Aday meslek mensubu kimlik belgesi başvuru yardım kılavuzu

 

 

 

Araç çubuğuna atla